Talentiada – Tenis Uzależnia 2017/18

Pierwszy etap projektu został‚ zakończony. W niedzielę 28 maja 2017 uzbieraliśmy 103% wnioskowanej kwoty tj. 64 190 zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na szkolenie dzieci. Obecnie zaangażowała się w rekrutację Szkoła Podstawowa Nr 2 oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Wszystkim zaangażowanym w projekt osobom serdecznie dziękujemy. Po rozliczeniu projektu przez portal PolakPotrafi.pl zostaną wysłane nagrody.

Masz pytania? Zadzwoń 608 47 37 05 lub napisz dilajagnieszka@gmail.com

Aktualności:

20.06.2017 – opiekę nad organizacją Talentiady obejmuje Stowarzyszenie AKADEMIA TENISOWA DIŁAJ GDAуSK

Miałem 5-6 lat kiedy pierwszy raz spróbowałem alkoholu. Dziadkowie dali mi spróbować nalewki na urodzinach ciotki”

„Miałam 7 lat kiedy po imprezie rodziców wypiłam resztki z kieliszków. Rodziców nie było w pokoju”

„Gdzie?: w domowej kuchni, Ile lat?: bo ja wiem… 8-9 lat, Dlaczego?: papieros dziadka leżał‚ na popielniczce niedopalony. A że byłem strasznie ciekawski to się zaciągnąłem”

„Gdzie?: Za parkiem. W lesie, Ile Lat?: Próbowałam jak miałam z 8 lat. Pierwszy cały papieros jak miałam 13. Dlaczego?: Bo chciałyśmy spróbować. Nudziłyśmy się”

Cel projektu:

Jesteśmy uzależnieni od sportu, który towarzyszy nam od urodzenia. Nasz projekt „Talentiada” wpływa wprost z naszej wiary, że sport zaszczepiony od najmłodszych lat zostaje na całe życie, a później dorosłe już dzieci przekazują tą miłość swoim. Chcemy pokazać, że sport jest bardziej interesujący od czasu spędzonego na ławce pod blokiem. Obecnie większość (jeśli nie wszystkie) obiekty sportowe prowadzą płatne zajęcia sportowe dla dzieci co jest dla każdego rodzica bardzo kosztowne. My chcemy trafić z naszą ideą do wszystkich – nawet tych dzieci, których rodziców nie tylko nie stać na zajęcia, ale przede wszystkim nie widzą… wartości w sporcie, bo sami nie posiadają nawyków aktywnoci, a czasami wolą czas spędzać na piciu alkoholu.

Dlatego chcemy przygotować dla grupy dzieci zajęcia tenisowe i pozwolą im posmakować pozytywnej rywalizacji w atmosferze sportowej oraz pokazać im jak mogą spędzać wolny czas.

Talentiada składać się będzie z dwóch bezpłatnych części: czterech 4-godzinnych turnusów półkolonii łącznie dla 120 dzieci, podczas których trenerzy wybiorą grupę 50 dzieciaków najbardziej zaangażowanych i aktywnych dzieci. Maluchy te uzyskają możliwość uczestniczenia pod naszym hasłem „Sport jako alternatywa do uzależnień wśród dzieci” w dwusemestralnych zajęciach z nauki gry w tenisa ziemnego oraz zajęciach ogólnorozwojowych. Bardzo ważne jest również, że dla każdego dziecka oprócz opieki trenerskiej i opieki wychowawców zagwarantujemy sprzęt sportowy, napoje oraz posiłek tak aby nie obciążać rodziców kosztami.

Talentiada skierowana jest dla dzieci w wieku 6-8 lat, w tym dzieci zagrożonych uzależnieniem i wykluczeniem społecznym. Rekrutację prowadzić będziemy w szkołach podstawowych, w MOPR Gdańsk, gdzie nauczyciele oraz pedagodzy wybiorą z grupy swoich wychowanków docelową grupę 120 dzieciaków.

Wspierają… nas:

Marta Domachowska tenisistka, była „pierwsza rakieta” Polski, sklasyfikowana w 2006 roku na 37 miejscu rankingu WTA, reprezentantka kraju w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008), reprezentantka kraju w rozgrywkach Pucharu Federacji (2003 i 2007), 9 juniorka świata w roku 2003, półfinalistka juniorskiego Australian Open (2003) i ćwierćfinalistka Roland Garros (2002)

Anna Rogowska – Lekkoatletka, tyczkarka. Brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich (Ateny 2004), Mistrzyni Świata (Berlin 2009), Halowa Mistrzyni Europy (Paryż 2011).W październiku 2004 odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi we wrześniu 2009 roku została odznaczona przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Iwona Guzowska – Mistrzyni Świata Kickboxingu, Boksu Zawodowego. Jest wielokrotną mistrzynią świata i Europy w kick-boxingu i boksie, czterokrotnie zdobyła Puchar Świata w kick-boxingu, a także mistrzyni Holandii w kick-boxingu, tytuł‚ mistrzyni Finlandii w kick-boxingu oraz siedmiokrotne mistrzostwo Polski. Poseł‚ na Sejm RP VI i VII Kadencji. Jako Poseł‚ na Sejm pracowała między innymi w Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki oraz Polityki Społecznej i Rodziny

Aktualności:

https://www.facebook.com/anna.szubert.526/videos/1924510051139572/

https://www.facebook.com/anna.szubert.526/videos/1920345611556016/

https://www.facebook.com/anna.szubert.526/videos/1920314714892439/

Nasza oferta

Zobacz wszystkie